Evitos receptai

Ispaniška vištiena su ryžiais ir daržovėmis

Spausdinti receptą
Vištiena su ryžiais
Arroz con pollo - spalvingas ir ryškus, šiek tiek pikantiškas patiekalas kilęs iš Ispanijos, o šiek tiek pakeistą jį galime pastebėti ir Pietų Amerikoje bei Karibų jūros salose. Jam pagaminti naudojami nebrangūs ir lengvai randami ingredientai, o skonis tikrai nepaliks abėjingų.
Vištiena su ryžiais
Course Main Dish
Cuisine ispanų
Pasiruošimo laikas 25 minutės
Gaminimo laikas 1 valanda
Porcijos
porcijos
Ingredientai
Course Main Dish
Cuisine ispanų
Pasiruošimo laikas 25 minutės
Gaminimo laikas 1 valanda
Porcijos
porcijos
Ingredientai
Vištiena su ryžiais
Instrukcijos
  1. Pirmiausia supjaustykite viščiuką, reikės šių dalių: dviejų sparnelių, dviejų šlaunelių, dviejų kulšelių ir dviejų krūtinėlių (jas perpjaukite per pusę, kad būtų panašaus dydžio, kaip ir kitų dalių). Tuomet gabalėlius gausiai apiberkite druska ir pipirais, ir sudėkite į gerai įkaitusią gilią keptuvę su aliejumi ir kepkite per daug nejudindami apie 8-ias minutes, poto gabalėlius apverskite ir taip pat apkepkite dar 8-ias minutes, kol vištiena įgaus auksinį atspalvį.
  2. Vištienai apskrudus tiesiai į keptuvę supilkite sultinį, jį užvirkite. Tuomet sumažinkite kaitrą iki minimumo, uždenkite dangčiu ir troškinkite vištiena apie 25 minutes.
  3. Kol vištiena troškinasi smulkiais kubeliais supjaustykite visas paprikas, svogūnus ir česnakus. Įkaitinkite atskirą keptuvę su aliejumi ir suberkite susmulkintas daržoves, apkepinkite viską apie 5 minutes, kol daržovės suminkštės. Tuomet supilkite trintus pomidorus, užvirkite ir patroškinkite dar 5 minutes.
  4. Kol daržovės troškinasi pomidorų tyrėje pasiruoškite šafraną. Nedideliame inde su šiek tiek karšto, beveik verdančio vandens suberkite nedidelį žiupsnelį šafrano ir palaikykite apie 5 minutes, kol vanduo prisigers spalvos ir aromato iš šafrano.
  5. Tuomet į keptuvę su daržovėmis sudėkite alyvuoges, susmulkintas petražoles, kumino ir kalendros prieskonius, šiek tiek druskos ir pipirų, nuskalautus nevirtus ryžius, supilkite vandenį su šafranu ir viską gerai išmaišykite. Tada iš keptuvės kurioje troškinasi vištieną įpilkite keletą samčių sultinio, kad apsemtų ryžius ir daržoves, ant ryžių sudėkite vištieną, uždenkite dangčiu ir troškinkite ryžius apie 25-30 minučių, kol ryžiai išvirs ir sugers didžiąją dalį skysčio. Jei betroškinant skysčio keptuvėje sumažės, o ryžiai dar bus kieti, galite papildyti keptuve su nuo vištienos likusiu sultiniu arba vandeniu. Ryžiams baigiant virti suberkite žirnelius ir leiskite jiems išvirti garuose, tai truks apie 5 minutes.
  6. Patiekite apibarstę šviežiomis petražolėmis, o jei mėgstate galite naudoti ir šviežią kalendrą. Skanaus!
Pastabos

Parašykite komentarą
*
*
*